Przebieg

 

Przygotowanie ,przebieg pigmentacji i zalecenia po zabiegu

Zdaję sobie sprawę z rozsterk , jakie przeżywają Panie, ktore chcą się zdecydować na zabieg lub są tuż po aplikacji makijażu permanetnego .

Dlatego, poniższe opisy powinny wyjaśnić podstawowe kwestie związane z samym zabiegiem , jak i z okresem zaraz po nim.

W razie dodatkowych pytań , proszę o kontakt.

 

Makijaż permanentny ust, pigmentacja :


Przed zabiegiem pigmentacji ust możemy wieczorem wykonać peeling ust i posmarować je na noc kremem lub miodem. Przed wykonaniem makijażu permanentnego ust należy przyjmować heviran- środek znieczulający oraz aseptyczny, przeciwdziałający wystąpieniu opryszczki. Dawka wystarczająca ,mająca działaniie  profilaktyczne, to 200 mg. Osobom ,które mają przewlekły problem z opryszczką, zalecam wcześniejszy kontakt z lekarzem.
 Zaraz po pigmentacji usta mogą lekko opuchnąć ,a ich  kolor mocno ściemnieć -jest to naturalne, gdyż następuje silne przekrwienie wynikające z mikronakłuwania  i z upływem czasu przemienia się stopniowo w cieniutki strupek, który nie ma  żadnego związku z kolorem, jaki pojawi się po jego zejściu .
Właściwy kolor  zobaczymy po kilku dniach i  nie jest on efektem ostatecznym.
Usta goją się szybko i sucha skórka pigmentacyjna(strupek) ,złuszczy się samoczynnie po około 3-4 dniach. Przez kolejne 3-4 tygodnie kolor będzie się stabilizował w skórze.
Z tego względu korektę wykonujemy najwcześniej po 4 tygodniach. Dopigmentowanie,  jeżeli ma być skuteczne , powinno zostać wykonane  nie później,  niż 2-3 miesiące po pierwszej aplikacji.


Czego się nie obawiać zaraz po zabiegu?


-usta mogą lekko opuchnąć, taki stan zniknie po ok.2-3 dniach
-w tym okresie usta mogą być spierzchnięte i miejscami obolałe


Jak przeciwdziałać negatywnym objawom zaraz po zabiegu?


-zdecydowanie polecam krem dostępny w naszym salonie, jest to specjalistyczny produkt , przygotowany na tę niedogodność. Osobom ,które chcą na własną rękę pielęgnować usta po zabiegu, polecam sprawdzony Alantal Plus maść (nie krem)


 Zabieg pigmentacji brwi:


Brwi po zabiegu, są ciemniejsze około 10-20% , od efektu końcowego i dopóki sucha skórka pigmentacyjna nie złuszczy się, wyglądają jak ciemna henna. Odczuwalny może być efekt lekkiego ściągania i spinania skóry, a podczas procesu gojenia ,skóra mocno swędzi.
Podobnie jak w wypadku pielęgnacji ust ,do pielęgnacji brwi po zabiegu polecam specjalny preparat ,dostępny w naszym gabinecie .
Dopigmentowanie brwi ( korektę), wykonuje się  po 3-4 tygodniach.
W zależności od metody pigmentacji , różny jest czas gojenia-strupek po makijażu permanentnym metodą włosków utrzymuje się trochę dłużej, niż po pigmentacji metodą tribal (pełne wypełnienie konturów).

Pigmentacja oczu:


Oczy najczęściej są po zabiegu obolałe, pieką , górna powieka trochę puchnie ,rysunek sprawia wrażenie szerszego -jest to skutek opuchnięcia ( zniknie po 2-3 dniach) . Po zejściu opuchlizny ,kreska naturalnie się skurczy ,a linie wrócą do oczekiwanych i wypracowanych rozmiarów.
Dla uzyskania ulgi i nawilżenia skóry ,oczy możemy okładać wacikami z lodem oraz czarną herbatą. Dopigmentowanie jest możliwe nie wcześniej niż po upływie 6 tygodni .
Inne "naturalne objawy" towarzyszące niekiedy Klientkom  po pigmentacji, to ogólne "rozbicie", zmęczenie i podenerwowanie, występujące niekiedy wieczorem ,w dniu zabiegu.
Ustępuje najczęściej następnego dnia, chyba, że poddaliśmy się większej liczby pigmentacji (nie zalecam więcej niż dwie).

Ogólnie,z doświadczenia mojego oraz Klientek, które wykonały którąś z aplikacji w naszym gabinecie,mogę powiedzieć, że reakcjie organizmu na aplikacje makijażu permanentnego ,są najczęściej łagodniejsze ,a efekt końcowy wynagradza chwilowe uciążliwości.