Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny?

Informacje » Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny?

 

Makijaż permanentny jest zabiegiem ,który prawidłowo wykonany, ma nas cieszyć nawet przez parę lat. Proces jego blednięcia jest różny i jest zależny od bardzo wielu czynników:


-wybranej techniki pigmentacyjnej i miejsca pigmentacji  (brwi, oczy ,usta)
-oddziaływania promieni UV
-struktury i stanu skóry (łatwość absorbowania pigmentu)
-odcienia skóry oraz barwy pigmentu dobranego
-rodzaju użytych pigmentów
-głębokości pigmentacji
-pielęgnacji skóry po zabiegu/używania właściwych preparatów
-wieku skóry
-przemiany materii


Jak widać, dokładne określenie trwałości makijażu permanentnego nie jest łatwe. Informując Klientki o tym, jak długo będzie się utrzymywał ich makijaż powinnam powiedzieć "od roku do kilku lat" . I to jest odpowiedź właściwa. Ale z doświadczenia wiem, że najczęściej można doprecyzować te ramy czasowe i  powiedzieć Klientce, że makijaż permanentny utrzymuje się od 2 lat do 5 lat .

Nie oznacza to, że makijaż zniknie w tym okresie-nie, będzie stopniowo coraz bledszy i w celu odnowienia intensywności rysunku ,należy przyjść na dopigmentowanie. Dodatkowo ,czas określany jako efektywny ,zależny jest od umiejscowienia makijażu permanentnego.
 Pigment na brwiach i oczach będzie trwał dłużej niż na ustach. Wynika to głownie z "podłoża". Skóra i jej naturalna barwa  jest zdecydowanie łatwiejszym i trwalszym " podkładem ", niż  czerwień wargowa, ścierana w sposób naturalny podczas  codziennego funkcjonowania.