Czy aplikacja makijażu permanentnego boli?

Informacje » Czy aplikacja makijażu permanentnego boli?

 Odpowiedź na to pytanie brzmi -zabieg makijażu permanentnego nie boli prawie w ogóle lub wcale.

Jeżeli delikatny ból jest odczuwalny ,to różny jest jego poziom i  u każdego jest inny . Dodatkowo, dochodzi jeszcze rodzaj zabiegu, czyli jego umiejscowienie na ciele. Inne jest odczuwanie bólu związane z wprowadzaniem barwnika podczas wykonywania kreski na oku , inne podczas aplikacji ust, a jeszcze inaczej rozkłada się podczas pigmentacji brwi.

Poziom bólu jest na tyle różny , że  jedne Klientki   porównują go z trochę mocniejszym swędzeniem, a  inne  w tym czasie mówią o szczypaniu.

Prawda o odczuwalnym bólu jest dość złożona, ale jako profesjonalna stylistka makijażu permanentnego, staram się  uspokoić Klientkę, wyjaśniając jej wszystkie aspekty z tym związane. Dość często jest to sprawa związana z nastawieniem psychicznym lub wsłuchiwaniu się w obiegowe opinie (najczęściej wygłaszane przez osoby,które zabiegu nie wykonywały)

Dodatkowo, każdej Klientce zalecam stosowanie  bezpiecznych preparatów znieczulających o działaniu  miejscowym, które niwelują poczucie bólu do minimum. W odczuwaniu większego lub mniejszego  bólu, duża rolę odgrywa również jakość sprzętu - w moim gabinecie makijazu permanentnego aplikacje wykonywane są  profesjonalnym urządzeniu, niwelującym znacznie dyskomfort zabiegu.

Mniejszym ,chociaż również istotnym elementem, mającym wpływ na odczuwanie bólu, jest rodzaj barwników używanych do pigmentacji. Pigmenty dobrej jakości, przeznaczone do mikropigmentacji , są drobnoziarniste. Niestety, spotykane i używane  są również pigmenty tańsze, stosowane do tatuaży -są gruboziarniste i wtłaczane pod skórę powodują zdecydowanie większy ból (mogą mieć również inne , niepożądane działanie)

Podsumowując

-ból jest niewielki lub wcale , zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym

-na zmniejszenie bólu wpływ ma dobry sprzęt oraz użycie profesjonalnych barwników

-istotną i kluczową rolę w tego typu zabiegach, odgrywa  doświadczenie osoby wykonującej aplikację- lingerystki

-aplikację wykonujemy w znieczuleniu miejscowym